منفعل نه...

من نمی فهمم «تحریمی» یعنی چه. من را یاد یه چیزهایی می ندازد؛ مثلا یاد اون کسی که گیر آدمخورها افتاده بود و چاقو برداشت می زد به خودش و می گفت «قایقتون رو سوراخ می کنم!» در ایران از بس توهین و تحقیر دیده ایم خودزنی، سوراخ کردنِ قایقِ آدمخورا، یا رای ندادن به نظر خوب می آید. نه عزیز جان، این رفتار learned helplessness است. یعنی انقدر تو سری خورده ای که خمیده راه می روی، به نشانه اعتراض! :)) من ترجیح می دهم حتی اسم نگذاریم «تحریمی ها» که باورشان نشود که رای ندادن هم گزینه ای ست.

حق گرفتنی ست. گرفتن حق از نامرد، شرف است. اگر زورمان رسید، حقمان را می گیریم؛ اگر نشد، مترصد می مانیم؛ منفعل نه. 

رای ندادن خبط است. 

/ 4 نظر / 8 بازدید
بیژن آریا

×زمانی به یاد آیدت راستی که ویران شود کشور از کاستی× روزی صفحه سفید شناسنامه برای من هم موجب افتخار بود ولی اکنون سفیدماندن این صفحه موجب ننگ است. باید برای نجات ایران هم که شده به کسی غیر از احمدی نژاد رای دهیم. من از تمامی وبلاگ نویسان عزیز،که از وضع موجود ناراضی هستند خواستارم، تحریم انتحابات را کنار گذاشته و با حضوردر پای صندوق های رای،مشت محکمی بر دهان کسانی بکوبند که میخواهند سلیقه خود را بر مردم تحمیل کنند. به امید پیروزی بر احمدی نژادیسم ها در بهار88. کوچک فرزند ایران زمین بیژن آریا

پرند

نه عزیز جان , واقعییت با وبلاگ نویسی و حرف زدن فرقای زیادی داره.... مثلا تو وبلاگ به راحتی میشه هیجان زده شد و حق طلبی کرد, اما الان یه سری آدم (نه من و تو, یه سری آدم!) به سوگ عزیزایی دارن میگرین که براحتی میبایست مثل ما امروز زنده میبودن........ اونا فقط اعتراض کرده بودن!! اما انگار حواسمون پرت شده بود که طرف حسابمون کیه!! همینجوری علی الله برو وسط ما هم تشویق میکنیمتون......

پرند

جدا؟؟ آدمای شجاعی هستن؟؟ چقدر خوب شد که اینرو گفتی و همه رو روشن کردی وگرنه متوجه نمیشدیم!!! انها رو که دنیا داره تحسین میکنه. مقایسه اش اینه که تو (ی نوعی) که داری سخرانی میکنی در باب اعتراض چقر وقتی به مرحله عمل و واقعیت میرسه جلو میری؟ اهل عمل هم هستی یا فقط پشت این سنگر مخفیانه شجاعی و بقیه را به تو سری خوردن محکوم میکنی؟ اون اعتراضی که داشتی حرفش رو میزدی اصولآ از کجا شروع و به کجا ختم میشه برای خودت؟

پرند

چقدر جواب شیوا و قانع کننده ای دادی؛ حقا که معنی وبلاگ نویسی و گفتگو را خوب فهمیدی!! عزیز جان اگر تحمل حرف و نظر مخالف را نداری این کامنت دونیت را ببند یا تو وبلاگت بنویس فقط از نظراتم تجلیل کنید که ما را خوش آید!! (دیگه فیوز پریدن نداره که)